Вантажні автомобілі: типи, види, класифікація і характеристики
Вантажні автомобілі: типи, види, класифікація і характеристики

Вантажні автомобілі: типи, види, класифікація і характеристики

30.04.2024

Вантажівки – великогабаритні автомобілі для транспортування різних вантажів. Компанія “Автек” пропонує вашій увазі таку спецтехніку у величезному асортименті в кредит та лізинг. А щоб ви краще зналися на її різновидах і характеристиках, рекомендуємо ознайомитися з цією невеликою, але корисною статтею.

Класифікація вантажівок типу кузова

Відкритий


Один із найпоширеніших типів за рахунок універсальності – підходить для перевезення різних вантажів. Вантажні автомобілі відкритого типу поділяються на такі:

 • Бортові – кузов не перекидається, вивантаження відбувається через відкидний борт;
 • Самоскиди з відкидним кузовом;
 • Самоскиди тягачі;
 • Бортові тягачі із причіпним пристроєм;
 • Єврофури – вантажівки без кузова, але з причіпним пристроєм;
 • Платформи на вантажному шасі.

Закритий

Спецтранспорт для стандартних перевезень – продукти, предмети побуту, будматеріали та багато іншого. Види таких вантажівок:

 • Тентовані – тент може бути як натягнутим, так і прибраним залежно від погодних умов;
 • Ціліснометалеві контейнери;
 • Ізотермічні – підтримки конкретного температурного режиму;
 • Рефрижератори з кліматичним обладнанням (кондиціонери, холодильники, нагрівачі).


Спеціальні вантажівки


До таких належать цистерни або автоцистерни – транспорт для перевезення рідин, нафтопродуктів, ПММ, сипких матеріалів. Йдеться про вантажні автомобілі, які обладнані герметичними контейнерами і нерідко – заправним пістолетом та лічильником роздачі. Такі вантажівки ще називають автопаливозаправниками. Другий варіант – просто автомобіль із причіпним пристроєм для транспортування цистерн на шасі.
У сільському господарстві часто застосовується такий вид вантажної техніки, як зерновози. Вони використовуються для перевезення сипких вантажів. Може бути кілька типів:

 • Самоскид;
 • Бортовий;
 • Автопоїзд;
 • Цистерни.

До спеціальних вантажівок можемо віднести і лісовози. Це ТС для перевезення довгомірної лісо-трубної продукції довжиною понад 5 м. Така вантажівка має велику вантажопідйомність (до 30 тонн) і великий обсяг вантажу, що перевозиться (до 35 м3).

Вантажопідйомність та осі


Наступна характеристика хоч і згадується тільки зараз, є однією з найважливіших – вантажопідйомність. Вантажні автомобілі за цим параметром поділяються на три групи:

 1. Малі – до 5 тонн;
 2. Середні – 5-10 тонн;
 3. Великі – від 10 тонн.

Ще один важливий нюанс – осі вантажного транспорту. Тут мова піде про навантаження на осі та їх кількість. Варто одразу сказати, що більше осей – тим більше вантажу можна перевозити не порушуючи правила. За навантаженням на 1 вісь вантажівки поділяються на дві групи: з навантаженням до 6 тонн включно і з навантаженням від 6 до 10 тонн.
За кількістю осей: зазвичай, вантажівки мають від 2 до 5 осей. Для яких цілей вони використовуються:
2-вісні: для перевезення малотоннажних вантажів;
3 та 4-вісні: для перевезення середньотоннажних вантажів;
5-вісні: довгоміри, для міжміських та міжнародних вантажних перевезень.
Також варто сказати, що вантажівки за типом складу діляться на одиночні та автопоїзди (з причепом та напівпричепом). Причіп відрізняється від напівпричепа тим, що спирається на свою вісь, тому його можна відчепити при необхідності, він буде у стійкому положенні і без тягача.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Категорії

Останні публікації

logo
АВТЕК – офіційний дистриб’ютор FORD TRUCKS і офіційний дилер FOTON, МТЗ, SOLARIS, OTOKAR, RASCO, KASSBOHRER, HIDRO-MAK, ERDEMLI, HYVA.
Copyright © 2023. All rights reserved